X
    Categories: Bankacılık İşlemleri

4.3 mlyar liralık vergi alacağı yeniden yapılandırıldı

4.3 mlyar liralık vergi alacağı yeniden yapılandırıldı

Aidat ve sosyal emniyet primlerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin son kanun 26 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yürürlüğe girmişti.

Kanunla, 31 Mart 2017 tarihi dikkate alınarak belirlenen vergiler, gümrük vergileri, vergi cezaları, bir takım yönetimle ilgili para cezaları, sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı, cezai faiz, gecikme cezası gibi feri alacaklar her yerde yapılandırma kapsamına alınmıştı.

500 BİN KIŞI BAŞVURDU

Ağbal bugün Kanal 24 televizyonunda yaptığı açıklamada, “Bizim bir önceki yapılandırma kanununda beklentilerimizi aşan bir tatbik aldık. Dün akşam itibarıyla 4.3 milyar liralık alacak yapılandırıldı. Yaklaşık 500 bin vatandaşımız da müracaatlarını yaptı.” diye konuştu.

Ağbal bu ayın başında yaptığı açıklamada ise, eski tekrar yapılandırma kanunu dahilinde 22.7 milyar liralık ücret tahsilatı yapıldığını duyurmuştu. Ağbal keza yeni yasa ile bundan böyle tekrar yapılandırma beklenilmemesi gerektiğini de vurgulamıştı.

Para-Banka-Borsa :parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.