Akbank EFT Saatleri
Akbank EFT Saatleri
Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT Saatleri, Akbank’ta Hangi Saatlerde EFT yapılabilir?

Akbank eft saatleri her geçen gün gelişen teknolojiye bağlı olarak iyileştirilmektedir.Akbank eft saatleri genişletiliyor.2015 yılı itibariyle yeni EFT saatlerini sizlere duyuruyoruz.

Değerli ziyaretçilerimiz teknoloji ve iletişim araçlarının sürekli gelişimi sayesinde artık bankacılık işlemleri için banka şubelerine hatta ATM ‘lere bile gitmeye gerek kalmadı.Oturduğunuz yerden internet vasıtasıyla bir çok bankacılık işlemini rahatlıkla yapabiliyorsunuz.Buna bağlı olarak Akbank işlem limit ve saatleri de sürekli olarak güncelleniyor ve bir çok işlem ve eft saatleri de genişletilerek eft yapmak için size daha fazla zaman tanınıyor.

2015 yılı itibariyle Akbank EFT saatleri

Akbank EFT saatleri yazımızın yazıldığı gün itibariyle aşağıdaki şekildedir:

Akbank EFT Saatleri : 08:30 – 17:00

Akbank Telefon Bankacılığı İle EFT Saatleri : 08:30 – 15:30

Akbank ile EFT yapabileceğiniz saat aralıkları yukarıda belirtilmiştir, normal mesai günlerinde öğlen arasında dahi bu saatler aralığında EFT işleminizi yapabilirsiniz.Ancak resmi tatillerde bu saatler aralığında olsa dahi EFT işlemi yapılmaz.Resmi tatil günlerinde, örneği cumartesi günü EFT talimatı verdiğiniz takdirde paranız karşı tarafa Pazartesi günü sabah 08:30 gibi geçecektir.

Yukarıda belirtilen EFT saatleri, Akbank internet bankacılığı, Akbank mobil bankacılık, ATM ve Akbank şubelerinde yapacağınız EFT işlemleri için geçerlidir, Akbank telefon bankacılığı ile ancak saat 15:30 a kadar EFT yapabilirsiniz.Bu saatten sonra Akbank telefon bankacılığını kullanarak EFT işlemi yapılmamaktadır.

Bu durum AKBANK internet sitesinde şöyle açıklanmıştır:

Akbank Telefon Şubesi ile yapılan havale ve EFT işlemleri aynen Akbank Direkt İnternet’te olduğu gibi işlem görür. Havale, online bir işlem olduğundan, telefonda işlem tamamlandığı anda transfer tamamlanır. EFT ile yollanan tutar ise, aynı işgünü içinde Bankamız tarafından onay mekanizmasından geçirilip karşı bankaya ulaştırılır. EFT işlemleri ancak 09.00 – 15.30 saatleri arasında yapılabilir.

Akbank ‘ta EFT ve Havale gibi işlemler için farklı alternatifler mevcuttur.Örneğin EFT işleminizi herhangi bir Akbank şubesine giderek yapabileceğiniz gibi, internet bankacılığı vasıtasıyla, mobil bankacılık vasıtasıyla, telefon bankacılığı vasıtasıyla veya ATM ‘leri kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank ATM’den Cebe Havale ile para gönderme işlemini hangi saatler arasında yapabilirim?

Değerli ziyaretçimiz, bir çok bankada olduğu gibi Akbank ‘ta da bu işlem için saat kısıtı bulunmamaktadır. İşleminizi Akbank ATM’lerinden 7/24 yapabilirsiniz.​

Akbank ileri tarihli EFT talimatı nasıl verilir?

Eğer Akbank EFT işleminizin daha sonraki bir tarihte gerçekleşmesini istiyorsanız, Akbank internet bankacılığı ekranındaki tarih alanında bu tarihi seçebilirsiniz. Akbank ‘ta EFT iş günlerinde 17.00’ye kadar yapılabilmektedir. Bu saatten sonraki girişleriniz bir sonraki iş gününe talimat olarak kaydedilecektir.

İşlem tutarınızın günlük işlem limitlerinize uygun olup olmadığını görmek için, Akbank internet bankacılığı ekranının sağındaki bölümün en üstünde bulunan İşlem Limitleri butonuna tıklayabilirsiniz. Bu bölümde bu işlem için geçerli olan günlük işlem limitinizi ve kalan işlem limitinizi görebilirsiniz.

İşleminize devam ettiğinizde girdiğiniz tüm bilgiler onaylamanız için size gösterilecektir. Onay butonuna bastığınızda işleminiz gerçekleşecektir.

Sonuç ekranında transfer işlemi için seçtiğiniz Akbank hesabınıza ait, transfer sonrası Kullanılabilir Bakiye bilgileri ya da kredi kartınıza ait Kullanılabilir Limit bilgileri görüntülenecektir. Dilerseniz yapmış olduğunuz transferi Sonuç ekranının sağında bulunan Transferi Kaydet butonu ile kaydedebilir, aynı hesaba yapacağınız daha sonraki transferler için Kayıtlı Transferlerim menüsünden bu transfere ait bilgilere kolaylıkla ulaşabilir ve aynı hesaba gerçekleştireceğiniz daha sonraki işlemlerinizi bu menüden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İşleminiz gerçekleştiği anda para transferiniz yapılır. Eğer gönderdiğiniz tutar karşı bankadaki hesaba geçmez ise lütfen karşı bankayı arayınız.

Aşağıda Akbank Android uygulamasından bir kesit görmektesiniz.

Akbank EFT Saatleri
Akbank EFT Saatleri
Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.