Altının gramı 142 liranın altında
Altının gramı 142 liranın altında
Altının gramı 142 liranın altında

Altının ons fiyatı dün 1.254,9 dolara değin yükselmesinin ardından günü 1.250,5 dolardan tamamladı. Ons altın, dünkü yükseliş eğilimini bugüne de taşıyarak saat 10.20 itibarıyla yüzde 0,2 artışla 1.253,5 dolardan alıcı buluyor.

ÇEYREK 232, CUMHURİYET ALTINI 947 LİRADAN SATILIYOR

Altının gram fiyatı ise dün 140,7 liraya kadar geriledikten sonra günü önceki kapanışa tarafından yüzde 0,3 azalışla 141,0 liradan kapattı. Gram altın şu dakikalarda yüzde 0,4 kazançla 141,5 lira seviyelerinde dengelenirken, Kapalıçarşı’da çeyrek altın 232, Cumhuriyet altını da 947 liradan alıcı buluyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, haftaya değerinde kayıplarıyla başlayan altın fiyatlarının data gündeminin zayıf olmasının etkisiyle dalgalı bir seyir izlediğini kaydetti.

Petrol fiyatlarındaki düşüş, ABD’de enflasyon beklentilerinin törpülenmesi ve ABD Merkez Bankasının (Fed) faizleri yavaş artıracağı beklentisinin altının onsunda alımları tetiklediğini aktaran Memiş, ons aşağıda 1.240 doların manâlı destek, 1.255 dolar seviyesinin dayanıklılık konumunda olduğunu söyledi.

Memiş, bugün Avrupa ve ABD’de imalat sanayi ve hizmet sektörüne ilişkin Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) ile yeni ev satışları verilerinin takip edileceğini, Fed yetkililerinin açıklamalarının da piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade etti.

Altının gram fiyatının ise dolar/TL’deki düşüşün etkisiyle kısa vadede 140 lira seviyesinin altına sarkabileceği öngörüsünün sürdüğünü kaydeden Memiş, bugün altının gram fiyatının 140,00-141,70 liradan işlemler gerçekleştirmesini beklediklerini dile getirdi.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.