Engelli memur alımı ne zaman yapılacak?
Engelli memur alımı ne zaman yapılacak?
Engelli memur alımı ne zaman yapılacak?

Geçen yıl yapılan toplam 6 bin 310 alıma rağmen kamuda hala 13 bin 967 açık engelli kontenjanı bulunuyor

Kamuda 11 bin 529 bayan, 37 bin 418 erkek almak üzere 48 bin 947 engelli, memur statüsünde istihdam ediliyor.

Dezavantajlı grupların istihdamına özel tartma veren hükümet, kamuda engelli istihdam etmeye devam ediyor.

Geçen yıl 498’i hoca almak üzere toplam 6 bin 310 engelliyi istihdam eden ulus, bu yıl da bin 319 engelli öğretmene iş kapısı oldu.

Son alımlarla birlikte 11 bin 529 kadın, 37 bin 418 erkek edinmek üzere kamuda istihdam edilen engelli memur sayısı 48 bin 947’ye ulaştı.

Ankara, 5 bin 42 kişiyle en fazla engelli memur istihdam edilen il olurken, bu ili 4 bin 44 kişiyle İstanbul, 2 bin 296 kişiyle İzmir, bin 348 kişiyle Konya ve bin 186 kişiyle de Bursa izledi.

Yeni alımlar için tercihler 12-21 Temmuz arasında

Son yıllarda artarak aralıksız engelli istihdamına karşın kamuda hala 13 bin 967 açık engelli kontenjanı bulunuyor.

Açık kontenjanları yüklemek için harekete geçen ulus, Devlet Personel Başkanlığı eliyle kurum ve kuruluşlardan bu yıl istihdam edecekleri engelli sayısını toplamaya başladı.

Talep toplama işleminin tamamlanmasının peşinde Devlet Personel Başkanlığı bu yıl kamuya alınacak engelli sayısını kamuoyuyla paylaşacak.

Bundan sonraki süreç ise Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı’na (EKPSS) giren engelli vatandaşların anlamsız kontenjanlar için 12-21 Temmuz arasında tercihlerini yapmasıyla devam edecek.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.