Garanti Bankası EFT Saatleri
Garanti EFT Saatleri
Garanti EFT Saatleri

Garanti bankası EFT saatleri, Garanti bankasında saat kaça kadar EFT yapılabilir?

Garanti bankası EFT saati uygulaması yönünden geç saatlere kadar hizmet veren nadir bankalardan biridir.
Tabii iletişim araçlarının gelişmesi ve çeşitlenmesinin de bunda etkisi büyüktür.Garanti bankası da diğer birçok banka gibi farklı kanallardan EFT ve Havale işlemlerinin yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.Örneğin herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek EFT veya Havale işelemlerinizi yapabileceğiniz gibi, Garanti bankası internet bankacılığı kanalı, garanti bankası mobil (android ve ios uygulamaları bulunmakta) bankacılık kanalı, telefon bankacılığı ve Garanti ATM ‘lerinden de EFT ve Havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2015 Yılı İtibariyle Garanti Bankası EFT Saatleri

Başta da söylediğimiz gibi, Garanti Bankası geç saatlere kadar EFT hizmeti verebilen bir bankadır.2015 yılı itibariyle garanti bankası EFT saatleri aşağıdaki şekildedir:

Garanti bankası eft saatleri: 09:00 – 17:15

Gördüğünüz gibi, Garanti Bankası sabah 09:00 saatinden akşam 17:15 saatine kadar EFT yapabilme imkanı sunmaktadır.Garanti bankasından havale işlemi ise diğer pek çok bankada olduğu gibi 24 boyunca anlık olarak yapılabilmektedir.

Yukarıda belirtilen saatler hem garanti bankası internet bankacılığı için, hem de telefon bankacılığı ve mobil bankacılık için geçerlidir.(Garanti bankasında Telefon bankacılığı “Alo Garanti” olarak isimlendirilmektedir.)

Garanti bankasının hazırlamış olduğu android veya ios uygulamalardan telefonunuza uygun olanını indirip Garanti bankasının hizmetlerinden faydalanabilir, şubeye gitmeden EFT ve Havale gibi bir çok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti bankasından EFT yapmak için neler gerekli?

Diğer bankalarda olduğu gibi, Garanti bankasında da bazı işlem kanalları için sözleşme imzalamak gerekmektedir.Örneğin internet bankacılığı için başvuru formu doldurup banka şubesine vermeniz gerekmekte.Şifreli telefon bankacılığı gibi bazı kanallar için de ayrıca başvuru formları düzenlenmesi gerekmektedir.Gereken başvuru formları doldurulup banka şubesine verildiği takdirde hizmetiniz kısa sürede açılmakta ve size verilen hizmetlerden kullanıcı adı/şifre oluşturma gibi işlemlerin ardından anında faydalanabilmektesiniz.

Tatil günü EFT yapılır mı

Maalesef hayır. Ülkemizde resmi tatil günlerinde ve yukarıda sözünü ettiğimiz Garanti bankası eft saatleri dışında EFT yapılamamaktadır.Yukarıda belirttiğimiz saatlerin dışında veya tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise talimatın verildiği günü izleyen iş günü alıcının hesabına aktarılmaktadır.Hesaba aktarma işi genelde sabah saatlerinde yapılmaktadır.

Dolayısıyla EFT işlemi yaptığınızda paranın aynı gün alıcıya aktarılması için yukarıda belirttiğimiz saatlere uymanız gerekmektedir.Aksi halde paranız bir sonraki iş günü alıcının hesabına aktarılacaktır.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.