Giresun’da hayvancılık tesisleri için 1 milyon lira destek
Giresun'da hayvancılık tesisleri için 1 milyon lira destek
Giresun'da hayvancılık tesisleri için 1 milyon lira destek

Giresun’da bu sene yapılacak modern hayvancılık tesisleri için 1 milyon 155 bin lira takviye verileceği bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, yazılmış açıklamasında, DAP, GAP, KOP ve DOKAP illerinde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesi Kararı çerçevesinde 2017 yılı için yüzde 50 hibeli ağıl/ağıl sonuçlarının açıklandığını belirtti.

Bu kapsamda Giresun’da 2017 yılında 15 yeni ahır yapımı projesinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylandığını açıklayan Angın, yatırımın toplam tutarının 2 milyon 334 bin liralı olduğunu aktardı.

Bu rakamın 1 milyon 155 bin lirasının çiftçilere karşılıksız hibe olarak verileceğini kaydeden Angın, “İlimizde 2014 yılından beri uygulanmakta olan bu hibe programının, hayvancılık daha aşağı yapısının iyileştirilmesine katkı maddesi sağladığı ve aile işletmelerinin eski sistem yetiştiricilikten kurtularak daha sağlıklı ve çağdaş şartlarda yürütüldüğü görülmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.