Hisse senedi alış işlemlerinde takas süresi nedir?
Borsada takas süresi nedir?

Hisse senedi alış işlemlerinin yapılabilmesi için portföyünüzde yeterli miktarda TL ve Likit Fon(1.5,6,ve 11.) bulunması gerekmektedir. Alış ya da satış işleminin komisyonla beraber hesaplanan tutarları T+2 gününde ( işlemden sonraki 2. İş günü) hesaplara yansımaktadır. Örneğin, Pazartesi hisse alım yaptığımızda işlem tutarı ve işlem neticesinde ödenmesi gereken komisyon rakamı kadar bakiye yatırım hesabınızda blokeye alınmaktadır. Pazartesi yapılan işlemin neticesinde hesaptan çekilecek olan meblağ T+2 iş günü sonrası yani Çarşamba günü, Cuma günü alım yaptığınızda ise Salı günü hesabınızda tahsil edilmektedir.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.