İçişleri Bakanlığı personel alım başvurusu nasıl yapılır?
İçişleri Bakanlığı personel alım başvurusu nasıl yapılır?
İçişleri Bakanlığı personel alım başvurusu nasıl yapılır?

İçişleri Bakanlığı personel alım şartları, İçişleri Bakanlığı personel alım başvurusu nereye yapılır, İçişleri Bakanlığı personel alım şartları nelerdir, İçişleri Bakanlığı personel başvurusu nasıl yapılır?

İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvuru süreci başladı. Kaymakamlıklar, Nüfus Müdürlükleri, Kaymakamlıklar ve Valiliklerde görevlendirmek üzere 1545 kişiyi çalıştıracak olan İçişleri Bakanlığı, 22 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuruları kabul edecek. İçişleri Bakanlığı personel alımı için birinci şart ise KPSS puanı sahibi olmak olacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 • 1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,
 • 2- En az önlisans mezunu olmak,
 • 3-1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1982 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)
 • 4- 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak.
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURUSI NASIL YAPILACAK?

 • 1- Müracaatlar; elektronik ortamdaki İş Talep Formu ile yapılacaktır. Posta yoluyla veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • 2- Adaylar; Bakanlığımızın (www.icisleri.gov.tr) adresli internet sitesinde yer alan; “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”ndan, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek 15-22 MAYIS 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.
 • Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale
  parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

  İlk yorum yapan olun

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.