Merkez Bankasının rezervleri ne kadar, merkez bankası rezerv miktarı hakkında bilgiler
Merkez'in rezervleri ne kadar?
Merkez'in rezervleri ne kadar?

Merkez Bankasının rezervleri ne kadar, merkez bankası rezerv miktarı hakkında bilgiler, merkez bankasının rezerv miktarı nedir, TCMB rezervleri ne kadar, TCMB rezerv miktarları hakkında bilgiler.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 2 milyar 300 milyon dolar artışla 109 milyar 17 milyon dolara yükseldi.

TCMB Haftalık Para ve Banka İstatistiklerine göre, 16 Haziran ile biten haftada Merkez Bankası brüt Döviz rezervleri 2 milyar 67 milyon dolar artarak 90 milyar 668 milyon dolara ulaştı. Brüt Döviz rezervleri bir önceki hafta 88 milyar 601 milyon dolar seviyesindeydi.

Söz konusu dönemde altın rezervleri önceki haftaya göre 233 milyon dolar yükselerek 18 milyar 116 milyon dolardan 18 milyar 349 milyon dolara çıktı. Böylece Merkez Bankasının toplam rezervleri, geçen hafta bir önceki haftaya kıyasla 2 milyar 300 milyon dolar artışla 106 milyar 717 milyon dolardan 109 milyar 17 milyon dolara yükseldi.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.