SSK Emeklilik Hesaplama, Ne Zaman Emekli Olurum?
SSK Emeklilik Hesaplama
SSK Emeklilik Hesaplama

SSK Emeklilik Hesaplama

SSK emeklilik hesaplama işlemi ssk uzmanları tarafından doğru bir şekilde yapıldığında ve erkek sigortalılar için askerlik borçlanması, yurt dışı borçlanması gibi borçlanma türleri doğru bir şekilde değerlendirildiğinde, bayan sigortalılar için ise doğum borçlanması ve yurt dışı borçlanması gibi faktörler doğru bir şekilde değerlendirildiğinde erken emekli olma şansı doğurur.

Bu nedenle ssk emeklilik hesaplama işlemi işin uzmanları tarafından kişiye özel ve doğru bir şekilde hesaplanmalıdır.SSK emeklilik şartları kişiden kişiye göre değiştiği için, işe giriş tarihine göre değiştiği için emeklilik hesabı dikkatle yapılmalıdır.

Biz burada bu konumuzda SSK emeklilik hesabının nasıl yapılacağını ana hatları ile anlatmaya çalışacağız, bu sayede ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını kendi kendinize bulabileceksiniz.
Bu sayede ssk emeklilik hesabını kendi kendinize yapabilecek ve ssk’dan ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

SSK Kademeli Geçiş Tablosu

Şimdi sizlere erkekler ve bayanlar için SSK emeklilik şartlarını içeren ssk kademeli geçiş tablosunu vereceğiz.
Tabloların altında ise bu tabloların nasıl kullanılacağını ve ssk emeklilik hesaplama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Erkeklerin SSK Emeklilik Şartları

Erkekler için SSK emeklilik hesaplama tablosu

SSK Emeklilik Hesaplama Erkekler
SSK Emeklilik Hesaplama Erkekler

Kadınların SSK Emeklilik Şartları

SSK Emeklilik Hesaplama Kadınlar
SSK Emeklilik Hesaplama Kadınlar

SSK kapsamında emekli olabilmek için kullanacağımız ssk kademeli geçiş tabloları yukarıdaki gibidir.
Şimdi SSKdan emekli olabilmek için gereken şartları nasıl tespit edeceğimizi öğrenelim.
Dilerseniz hem erkeklerin hem de kadınların ssk ve bağkurdan emeklilik şartlarını incelediğimiz
ne zaman emekli olurum
adlı konumuzu inceleyerek emeklilik hespalamaları hakkında çok daha geniş kapsamlı ve ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

  • İlk olarak bayansanız bayanlara ait tablodan, erkekseniz erkeklere ait tablodan ilk işe giriş tarihinizi içeren satırı bulun.
  • İlk işe giriş tarihinizi içeren satırı bulduysanız şimdi bu satır ile aynı hizadaki gün sayısına, yaşa ve sigortalılık süresine bakın, görmüş olduğunuz gün sayısı, yaş ve sigortalılık süresi, tabi olduğunuz emeklilik şartlarını ifade etmektedir.

Bu şekilde ssk emeklilik hesaplama işleminizi kendiniz yapabilirsiniz.

Böylelikle ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını bulabilirsiniz değerli okurlarımız.

Ayrıca kadınların SSK dan 3600 günle emeklilik şartları adlı konumuza da göz atarak kısmi emeklilik şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.