Türklerin ikinci vatandaşlık için yeni favorisi bu ülke
Türklerin ikinci vatandaşlık için yeni favorisi bu ülke
Türklerin ikinci vatandaşlık için yeni favorisi bu ülke

Trump’ın başkan seçildiği gün, Kanada’nın göçmenlik sitesinin çökmesi tesadüf yok. ABD’liler bile artık ikinci bir pasaport arayışı içinde. Son dönemde Türkler’in göçmenlik başvurusunda bulunduğu ülkeler aralarında sürpriz bir isim var; Karayip Adaları. İşte kolay göçmenlik veren 3 Karayip adasının (Grenada, Saint Kitts&Nevis, Dominik) tercih sebepleri…

EGİTİM (YÜZDE 90’IN ÜSTÜDE OKUR YAZARLIK)

Karayipler’de İngiliz eğitim sistemi uygulanıyor. Okur yazarlık oranı fazla yüksek. ( Yüzde 97 Saint Kitts ve Nevis, Yüzde 96 Grenada, Yüzde 92 Dominik).

GÜVENLIK VE HUKUK

İngiliz Hukuk Sistemi’nin geçerli olduğu adalar, politik olarak sakin, kaostan uzaktan, demokrasinin başat olduğu, huzurlu ülkeler. Bilhassa Dominik ve Grenada tüm Karayip adaları içerisinde en güvenlisi olarak biliniyor. Bu koşul çocuklarına iyi bir gelecek arzetmek isteyen ailelere cazibeli geliyor.

VİZESİZ ULAŞIM İMKANI

Dünyanın her yerinden ikinci yurttaşlık hizmeti almak isteyen zengin kişilere hukuki danışmanlık hizmeti veren İngiliz firması CS Global Partners’ın CEO’su Micha-Rose Emmett’a tarafından bu adaların pasaportları paha biçilmez. Emmet diyor ancak: “Avrupa ile iş yapan Türkler’in birçok Avrupa’ya vizesiz yolculuk edemiyor. Türkiye’yi terk etmeden, belli koşullara ve testlere emrindeki tutulmadan, kısa sürede alınan pasaport baştan sona Türkler, içlerinde Singapur, Hong Kong, İngiltere ve Schengen vizesinin geçtiği Avrupa ülkeleri dahil edinmek üzere yaklaşık 130 ülkeye yolculuk edebiliyor. Tek koşul sicillerinin temiz olması.”

DOĞRUDAN DOĞRUYA UÇUŞLAR VAR

Adalara Amerika’dan ve komşu adalardan ulaşım fazla basit. Grenada’dan Kanada’ya, Almanya’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya direkt uçuş var. St Kitts ve Nevis’de de milletlerarası hava alanı mevcut. Yani iş seyahatlerine çıkmak, aile ziyaretinde bulunmak hiç de zorlama yok.

MESLEK SEÇENEKLERİ

Adalar turizm endüstrisindeki artış nedeniyle, son yıllarda yatırımcıların ve iş adamlarının da dikkatini çekiyor. Yenilenebilir enerjinin kullanıldığı lüks otel inşaatlarının sayısı her geçen gün artıyor. Karayipler Turizm ve Organizasyon Bürosu’nun raporuna 2016’da Amerika’dan Grenada’ya gelen turist sayısında yüzde 10,7 artış oldu. genellikle tüm adalarda turizm yüzde 12.7 büyüdü. Curio Hilton, Four Seasons ve Marriott gibi milletlerarası lüks markaların yaptıkları yatırım doğruca adada expat olarak çalışmak da çekici hale geldi.

SAĞLIK HİZMETLERİ VE KONFOR

Dominik, Grenada, St Kitts and Nevis sağlıklı hayat tarzının sürdürüldüğü, dünya üzerindeki cennetler olarak tanınıyor. Örneğin Dominik’e yerleşenler doğanın içindeki termal sularda çare görüyor. Esas sağlık hizmetleri bedava olan adalarda hastane sayısı da her geçen gün artıyor.

ÜRKİYE EN FAZLA MİLYONER GÖÇÜ VEREN BEŞİNCİ ÜLKE

New World Wealth Raporu’nun 2016 verilerine kadar 2016’da dünya genelinde takriben 82 bin dolar milyoneri diğer ülkelere göç etti.

-Bu rakam 2015’te 64 bindi. hayat şartları ve emniyet sebebi ile ülkelerini değiştiren kişilerin oranı dünya genelinde ortalama yüzde 28 oldu.

-Türkiye’yi terk eden dolar milyonerlerinin sayısı ise 2015’te takriben 1000’ken, 2016’da 6000’e ulaştı.

-Türkiye bu sayıyla dünyada en çok dolar milyoneri göçü veren 5’inci ülke oldu. 
Türkiye’yi geride bırakan ülkeler ise Fransa, Çin, Brezilya ve Hindistan.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.