YapıKredi Bankası EFT Saatleri
Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri
Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri

Yapıkredi bankası eft saatleri

 

Yapıkredi bankasından saat kaça kadar eft yapabilirim?Yapıkredi eft işlem saatleri nedir?

Değerli ziyaretçilerimiz, YapıKredi Bankası EFT saatleri bakımından en geniş zaman imkanını veren ender bankalardan biridir.Özellikle YapıKredi Bankası internet şubesi (internet bankacılığı) kanalı sizlere, nispeten geç saatlere kadar EFT yapma olanağı sunmaktadır.

YapıKredi Bankası sadece internet kanalıyla değil telefon bankacılığı hizmetleri ile de dikkat çekmektedir.Diğer birçok banka telefon bankacılığı kanalıyla yapılan EFT işlemlerini yaklaşık olarak saat 15:00 – 16:00 arası sonlandırırken YapıKredi Bankası telefon bankacılığı kanalıyla da EFT işlemleri için nispeten geç saatlere kadar işlem hizmeti vermektedir.

2016 Yılı İtibariyle YapıKredi Bankası EFT Saatleri

 

YapıKredi İnternet Şubesi EFT Saatleri : 09:00 – 16:45

 

YapıKredi İnternet Şubesi GEÇ EFT Saatleri : 16:45 – 17:20

 

YapıKredi Bireysel Telefon Bankacılığı EFT Saatleri : 9.00 – 16.45

Yukarıda da görüldüğü gibi YapıKredi bankası internet şubesini kullanarak sabah saat 09:00 ‘dan akşam saat 17:20 ‘ye kadar EFT talimatı verebilirsiniz.
YapıKredi bireysel telefon bankacılığı kanalından ise sabah 09:00 ‘dan akşam saat 16:45 ‘e kadar EFT işleminizi yapabilirsiniz.

Ancak, YapıKredi internet şubesinden akşam saat 16:45 ile saat 17:20 arasında verilen EFT talimatları GEÇ EFT talimatı olarak adlandırılmaktadır.GEÇ EFT talimatı olarak nitelendirilmesinin sebebi ise EFT işleminin mesai saatinin sonlarına doğru gerçekleşmesindendir.Ayrıca GEÇ EFT ile normal EFT arasında ücret/komisyon farkı da mevcuttur.Günümüzde birçok banka gibi YapıKredi Bankası da GEÇ EFT talimatları için daha fazla ücret ve komisyon talep etmektedir.

Dolayısıyla EFT işlemini akşam geç saatlere bırakmamanız, ödeyeceğiniz ücret ve komisyon açısından yararlı olacaktır.Günün erken saatlerinde veya öğleden önce verilen EFT talimatlarından daha az komisyon/ücret alınmaktadır.Ancak yine de EFT ücreti/komisyonu sizin EFT talimatı verdiğiniz saatteki yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir.Yani sabah erken saatlerde EFT talimatı vermekle en az EFT ücreti/komisyonu ödeyeceğinizi garanti edemeyiz.

EFT ile Havale Arasındaki Fark Nedir?

Değerli ziyaretçimiz, EFT (Elektronik Fon Transferi) bir banka hesabından başka bir banka hesabına para aktarma işlemine verilen isimdir.Örneğin Yapıkredi bankasında bulunan bir hesaptan Ziraat bankasında bulunan bir hesaba para göndermek istiyorsanız bunu ancak EFT yolu ile yapabilirsiniz.EFT işlemi X bankasından Y bankasına yapılan para transferidir.Gönderici ile alıcının bankalarının farklı olması durumunda EFT işlemi kullanılır.

Havale ise alıcının ve göndericinin hesapları aynı bankada bulunuyorsa kullanılır.Diğer bir deyişle, bir bankada bulunan farklı hesaplar arasındaki para aktarımına havale denir. Örneğin; sizin hesabınız Akbank’ta olsun, alıcının hesabı da Akbank’ta ise bu alıcıya havale yoluyla para gönderebilirsiniz.

EFT işlemlerinde mesai mefhumu yani saat kısıtlaması olmasına karşın, Havale işlemlerinde herhangi bir saat kısıtlaması yoktur, 7 gün 24 saat Havale yapılabilmektedir.Gece yarısı bile havale yapabilirsiniz ve yaptığınız havaleler genellikle 5 dakikadan daha az bir zamanda alıcı hesaba aktarılır.

YapıKredi bankası eft kanalları nelerdir?

Yapıkredi bankası EFT işlemlerinizi;

Bir Yapıkredi bankası şubesine giderek EFT yapabilirsiniz.
Yapıkredi internet bankacılığını kullanarak EFT yapabilirsiniz.
YapıKredi bireysel telefon bankacılığı vasıtasıyla EFT yapabilirsiniz.
Yapıkredi mobil bankacılık (android ve ios uygulamaları mevcuttur) kullanarak EFT işleminizi yapabilirsiniz.

Para-Banka-Borsa hakkında 346 makale

parabankaborsa.com internet sitesi insanları ekonomi, finans, borsa, bankacılık işlemleri, kredi, kredi kartları ve bunlara benzer konularda bilgiendirmek için kurulmuş bir internet sitesidir.
Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.